Volkswagen Golf İnceleme | Oto İnceleme

Golf, grubunda en gözde araçlardandır. 7.nesline kadar uzandı. Dinamik hatlara sahipliğiyle günümüze kadar geldi. Aracın meraklısı olanlar için Volkswagen Golf özelliklerini yazımız içerisinde paylaştık.

Volkswagen Golf Özellikleri

Volkswagen Golf TASARIM

Volkswagen Golf özellikleri için ilk olarak tasarım incelemesi yaptık. Golf 7’nin büyüleyici tasarımına baktığımızda, sistemler üst taraflara rahatlıkla takılacak ve maliyette de tasarrufa gidilecek. Ön taraftaki LED gündüz farları da en dikkat çekici kısımlardandır. Tavan yapısı ise, önden basık olup arkaya doğru yükselişe geçmesidir. Arkadaki arabalar yaklaştığında sensörler devreye girerek uyarı verirler. Boyutlarına göz attığımızda ise, 4255 mm uzunluğu, 1452 mm yüksekliği, 2637 mm dingil mesafesi ve 1799 mm genişliğe sahiptir.

Volkswagen Golf İÇ MEKAN

Sürekli benzeyen kabin yapısıyla eleştirilerin odak noktası oldular. Tamamen değişim göstermediler ama iç mekanda hazırlanmış özel birkaç parça bulunuyor. Direksiyon simidi bunun en büyük kanıtıdır. 3 kola sahip olan direksiyon ve siyah kaplamasıyla güzel bir görüntüye sahip olmuş. Bu kaplamalarında üzerinde yer alan fonksiyon tuşları, yol bilgisayarı ve multimedya bulunmaktadır. Gösterge tablosu ise, orta kısımda yer alırken özel tasarımıyla dikkatleri çekiyor.

Volkswagen Golf MOTOR

Volkswagen Golf özellikleri motor açısından incelendiğinde, bu motorun 3000 ile 4000 d/d arasında 05 ps güç, 1500 ile 2750 d/d’ler arasında ise 250 Nm tork ürettiği belirtiliyor. Fabrika verilerine göre ortalama yakıt değeri 3,9 litredir. 7 ileri şanzımanıyla kombine edilmiştir. Bu ünitede 0-100 Km/s hızlanmasını 10.7 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı ise, 192 km/s’lik bir hıza çıkıyor. Bu ünite de 1.6 litrelik başarılı bir grafik çizdiğini görüyoruz.

Volkswagen Golf GÜVENLİK

Tasarım konusunda çok fazla farklılıklar bulunmuyor. Eleştiriler alıyorlar ama güvenlikte 5 yıldızı kapmayı bildiler. Önden olan kazalarda otomobil sabit kalıyor. Yandan da araç çarpmalarına karşı başarısını devam ettiriyor. Golf, arkadan çarpmalarda yüksek puan almayı başardı. Güvenlik sebeplerinden dolayı da 5 yıldız aldı.

Volkswagen Golf KONFOR – YOL TUTUŞ

Golf 7’ye süspansiyon sistemi de eklenmiş. Bunun sayesinde asfalttan gelen parçalara karşı başarılı oluyor. İç mekandaki malzemeler konforun lükslüğünü yükseltiyor. Ses yalıtımında ise, başarılı işler yaptığını söyleyebiliriz. Volkswagen Golf özelliklerinin ardından Peugeot 308 inceleme konusuna göz atmak için tıklayınız

Yorum Yapın