Türkiye’de Satılan Hibrit Arabalar | Filo Kiralama

Geleceğin araçları olarak lanse edilen hibrit araba elektrikli motorla çalışmaktadır. Ülkemizde hibrit araçlara uygulanan ÖTV oranının büyük oranda düşürülmesiyle bu araçlar daha cazip hale gelmiştir. Özellikle ekonomik ulaşım için tercih edilen bu araçlarla ilgili Türkiye’de satılan hibrit otomobiller gündeme gelmektedir.

İşte Türkiye’de Satılan Hibrit Arabalar

Ülkemizde hibrit araba kullanıcı yorumları incelendiğinde hangi markaların öne çıktığını görmekteyiz. Bu şekilde ülkemizde satılan araçlar arasında BMW tarafından üretilen i8 modeli yer almaktadır. Spor model olan bu otomobil görsel yapısıyla göz dolduruyor. Hibrit araba konusunda oldukça tecrübeli olan Toyota tarafından üretilen RAV4 Hybrid modeli dikkat çekmektedir. SUV tarzındaki araç bu tarz araçları sevenler için önemli bir alternatiftir.

Türkiye’de satılan hibrit otomobiller listesine devam!

Türkiye’de satılan hibrit otomobiller arasında yer alan Toyota Prius, özellikle ekonomik yapısıyla ilgi çekmektedir. Yine Toyota tarafından üretilen Yaris Hybrid ülkemizde rağbet gören modeller arasında yer almaktadır. Bu araçla ilgili hibrit araba kullanıcı yorumları genelde olumludur. Bu konuda özellikle satış fiyatının düşük olması önemli tercih sebebi sayılmaktadır.

Ülkemizde bu konuda satışa çıkarılması beklenen Toyota C-HR ilk hibrit crossover olarak dikkat çekmektedir. Henüz ÖTV indirim oranı belirli olmayan modelin çok yakın bir zamanda satışa sunulması bekleniyor. İçeriği ve lüks yapısıyla dikkat çeken araç aynı zamanda az yakıt özelliğiyle de beğeni toplamaktadır.

Hibrit Araç Tercihinde Etkenler

Ülkemizde hibrit araba tercihi konusu incelendiğinde daha çok ekonomik modellerin tercih edildiği ortaya çıkmıştır. Özellikle yakıt konusunda artı sunan firmaların modelleri tercih edilmektedir. Bu sektöre yaklaşık 20 yıldır yatırım yapan Toyota’nın ekonomik modeller konusunda dikkat çektiği görülmektedir.

Türkiye’de satılan hibrit otomobiller konusunda spor modellerin de tercih edildiği görülmektedir. Bu araçların tercihinde donanım konusu öne çıkmaktadır. Özellikle normal araçlardan daha lüks yapıda olan modeller büyük beğeni toplamaktadır.

Hibrit modellerde özellikle şehir içinde elektrik motoru daha çok devreye girmektedir. Uzun yolda ise normal benzin motoru devrede olmaktadır. Hibrit araba kullanıcı yorumları konusunda araştırma yaparak tercihte bulunabilir ve bu sayede her etkene dikkat etmiş olursunuz.

Yorum Yapın