Soğuk Havalarda Kiralık Araçları Çalıştırmanın Püf Noktaları | Ankara Oto Kiralama

Havaların soğuması kiralık araçları da etkilemekte ve çalışmasında problemler yaratmaktadır. Özellikle uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerimiz için bazı önlemlerle kış aylarında arabalarını kolayca çalıştırabileceklerini ve sürüşlerine problemsiz devam edebileceklerini bu yazımızda paylaştık. İşte Ankara araç kiralama şubesinden soğuk havalarda arabaları kolay çalıştırmanın püf noktaları…

Kiralık Araçlar Kapalı Alanlara Park Edilmeli

Otomobilinizin soğuk kış aylarında en az derece etkilenmesi için ilk yapmanız gereken kapalı alanlara park etmektir. Yaşanılan çevre nedeniyle bu durum imkansızsa, o halde dışarıya park ettiğiniz arabanın üzerini örterek koruma sağlamalısınız.

Motor soğutma içerisinde bulunan antifriz bu aylarda büyük önem taşımaktadır. Hem suyun donmasını engeller hem de arabanızın kolay çalışmasını sağlar. Bu nedenle Ankara Araç Kiralama , antifriz kullanılmasını kesinlikle önermektedir.

Soğuk havalarda etkili olan bir diğer unsur ise yağ kullanımıdır. Kiralık araçlarda kullanılan motor yağı, bu aylarda sentetik yağ olarak tercih edilmelidir. Bunun için üzerinde ”W” harfi olan yağları satın almalısınız. Çünkü bu harf, kış aylarında kullanılması gereken yağı ifade etmektedir. Siz de sentetik yağ kullanımını tercih ettiğinizde, soğuk havalarda kiralık arabaların kolay çalıştığını fark edeceksiniz.

suguk_havalarda_kiralik_araclar

Kiralık Araçlarda Yakıt Deposu Yarı Dolu Olmalı

Ankara Araç Kiralama firması olarak şunu belirtmeliyiz ki; havaların soğumasıyla birlikte çalışmakta zorlanan kiralık araçlar için yakıt deposunun yarı dolu olması oldukça etkili bir yöntemdir. Yarı dolu olan deponun yanı sıra birde depodaki nemin donmasına engel olmak amacıyla ayda bir yakıt deposuna buz önleyici madde eklenirse, arabanızın dondurucu soğuklarda çalışması çok kolaylaşacaktır.

Birçok kiralık araç sahibinin yaptığı hata; arabanın altında ateş yakmaktır. Karteri ısıtarak içindeki yağı inceltmek için yapılan bu kullanıcı hatası oldukça yanlış bir davranıştır. Bu yöntem ile arabanın daha kolay çalışacağını düşünen kullanıcılar, ısıtılarak inceltilen yağın arabanın motoruna zarar verdiğinin farkında değildir. Ayrıca yangın ihtimalini de göz ardı etmektedirler. Bu nedenle kesinlikle kiralık araç altında ateş yakılmamalıdır.

Son olarak aşırı soğuk havalarda otomobilinizin kolay çalışabilmesi için gece 2,3 kez 10’ar dakikalık periyotlarla arabanızı rölantide çalıştırabilirsiniz. Bu yöntem sabahın erken saatlerinde otomobilin kolay çalışmasına yardımcı olacaktır. Tüm bunlara dikkat ederseniz, kış aylarında kiralık araçların kolay çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ankara Araç Kiralama sorunsuz yolculuklar diler…

Yorum Yapın