Sık Sorulan Sorular | Ankara Araç Kiralama

Vermiş olduğumuz hizmetler ile ilgili müşterilerimizin genel olarak merak ettikleri konulara açıklık getirdik. İşte Ankara Araç Kiralama ‘ya sıkça yöneltilen sorular ve yanıtları…

Ankara Araç Kiralama Süresince

Kiraladığım aracı arkadaşım kullanabilir mi?

Kontratta imzası ve bilgileri yer alan sürücüler haricinde arabaları başka şahıslar kullanamaz. Araç kiralama Ankara şubemizin hazırladığı kontratta kayıtlı olan sürücüler dışında herhangi bir kişi aracı kullanıp zarara neden olursa, tüm sigortalar geçersiz olur.

Araç arıza yaparsa ne yapmalıyım?

Kiraladığınız araç herhangi bir arıza yaparsa yerinden oynatmadan bize haber veriniz. Çalışma saatlerimiz dışında gerçekleşen acil durumlarda GSM numaramızı arayabilirsiniz. Şubemize olan uzaklığınıza göre en kısa sürede arıza giderilmeye çalışılacaktır. Kısa süreli bir arıza değilse, yerine yeni bir araba tahsil edilecektir.

Kiralık araç ile kaza yaparsam?

Herhangi bir kaza durumunda arabayı yerinden hareket ettirmeden ivedi bir şekilde bize haber vermelisiniz. Eğer yaralanmalı bir kaza değil ise bizim rehberliğimizde kaza raporu tutulmaktadır. Çoklu aracın karıştığı, tek taraflı kaza ya da yaralanmalı kaza ise en yakın jandarma/ trafik polisini kaza yerine çağırarak rapor tutturmalısınız.

Firmadan Aracı Alış Süresince

Çalışma saatleriniz dışında arabayı teslim edebilir misiniz?

Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanmak istediğinizde 7 gün 24 saat araba teslimi yapılmaktadır. Şehir ofislerinden ise çalışma saatlerimiz içerisinde araç teslimi gerçekleşir. Ankara Araç Kiralama şirketine önceden bilgi verilmesi halinde kiralama ofisinin onay vermesiyle birlikte araç teslim edilebilir.

Kiralık araç alışında hangi belgeler gereklidir?

TC kimlik numaranızı içeren belge, en az 6 ay geçerli kullanılabilir limitli Visa- Master Card ve ehliyet kiralık araç teslimatında istenilen belgelerdir. Eğer ek sürücüler olacaksa onlar için de aynı prosedür işlemektedir.

 

Kiralık Araç Dönüşü İle İlgili Sorular

sorular_ankara_arac_kiralamaKontratta belirtilen dönüş saatinden sonra arabayı bırakabilir miyim?

Kiralama hizmetinin süresini uzatmak istediğiniz de bu mümkündür. Ancak kiralamayı uzatmak isterseniz, önceden Ankara Araç Kiralama ofisimize haber vermekle yükümlüsünüz. Çünkü arabanın bir sonraki müşteri için rezervasyonu varsa bu talebiniz onaylanmayabilir.

 

Kiralık aracı havalimanında bırakabilir miyim?

Ankara havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerimiz, giden yolcu terminali girişinde bekleyen personelimize aracı teslim edebilir.

Yorum Yapın