Peugeot 308 İnceleme Ankara Oto Kiralama

Peugeot 308 inceleme masasına konuk olurken, hemen belirtelim ki araç 3 farklı motorla geliyor! Peugeot 308 R HYbrid modelinin motor, çekiş ve enerji kaynağı ile ilgili ayrıntılar yazımızda…

Firmanın Açıklamasına Göre Peugeot 308 İnceleme

Peugeot 308 R HYbrid modeli 2 farklı enerji kaynağı, 3 farklı motor ve 4 tekerlekten çekiş ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Firmanın açıklamasına göre Peugeot Sport, modelin tanıtımından bu yana güç ünitesini geliştirmeye devam etti. 730 NM tork ve 500 HP motor gücü değerlerine Peugeot i-cockpit ve ZEV, HYbrid Spor ve HYbrid olmak üzere üç farklı sürüş modu yardımı ile sürücü tarafından denetlenen Launch Control sistemiyle erişilebiliyor.

Peugeot 308 inceleme sürüşünde 80 mm genişletilmiş tekerlek izleri üzerine oturan R19 lastikler ile üst düzeyde denge sunduğu görülüyor. Yoğun bir mavi renkle giydirilen modelde, ilk kez şimdiye kadar çoğunlukla konsept araçlara ayrılan malzemeler kullanılmış. Ön panelin kaplandığı kumaş, dijital dokuma tekniği kullanılarak üretilmiş. Genellikle kahverengi eskitilmiş deri ve siyah deriyle kapı panellerinde kullanılan bu dijital kumaş, aracı hafifletmek adına köpük ve benzeri bir malzemeye gerek kalmadan yumuşak dokunuşlu üretilmesini sağlıyor.

Peugeot 308 İnceleme : İleri Seviyede Performans

Peugeot 308 R HYbrid modelinin geliştirilmesi bilindiği gibi Peugeot Sport’a teslim edildi. Bu nedenle Peugeot 308 R HYbrid’in elektronik olarak en yüksek hızı 250 km ile sınırlandırıldığı açıklandı. Bin metre mesafeyi 22 saniyede alabilen araç, 0-100 km hızlanmasını ise 4 saniyede tamamlıyor.

Kontak açıldığında araç, 3 moddan birincisi olan ZEV moduna geçerek elektrik motorunu devreye sokuyor. Eğer akü şarjı yeterli değilse araç bağımsız olarak HYbrid moduna geçiyor. Ayrıca öndeki elektrik motorunun aküyü şarj edebildiğini Peugeot 308 inceleme sırasında fark ediyoruz. Üç modun sonuncusunda boş akünün tam kapasitesine ulaşabilmesi için 15 km’nin altında bir süre yeterli oluyor. Ayrıca bu şekilde üçüncü modun kullanılabilirliğinin arttığını da söyleyebiliriz…

Elektrik motorlarının tam güç etkisi ile hareket etmesi için gaz pedalına güçlü basılması yeterli oluyor. Pedala güçlü bir şekilde basıldığında 530 NM tork ve 400 HP güç üretmek üzere elektrikli motorlar, benzinli motorlar ile birleşiyor. Peugeot 308 inceleme sırasında fark edilen en önemli unsur: 308 R HYbrid modeli bugüne kadar kompakt hatchback modelden beklenilmeyen ivmelenmeler sergiledi!

Yorum Yapın