Oto Kiralamada Ödeme Nasıl Yapılır?

Oto kiralama Ankara ilinde hizmet veren firmaların biriyle anlaştınız. Peki, işlemlerin tamamlanabilmesi için ödeme nasıl yapılacak? Ankara oto kiralama ücretleri iki şekilde farklılık göstermektedir. Biri rezervasyon yapıldığında, diğeri ise aynı gün içerisinde firmanın ofisine gidilerek elden ödeme yapıldığında. Kiralama anında ödeme yapmak isterseniz, kira bedeli nakit ya da kredi kartı ile tahsil edilmektedir. Kredi kartlarında KDV ve banka komisyonu alınabilir. Bunun için kredi kartı kullanacak bireylerin ödeme öncesi firmadan detaylı bilgi alması menfaatine olacaktır. Ankara oto kiralama için ödeme şekilleri rezervasyon işleminde de değişkenlik göstermektedir.

Oto Kiralamada Ödeme Nasıl Yapılır?

Oto kiralama ücretleri rezervasyon için şu şekildedir: meblağının tamamı ya da bir kısmı kredi kartı veya banka havalesiyle ödenmektedir. Ücretin tamamını ödeyen kişilerden araç tesliminde herhangi bir ücret talep edilmez. Rezervasyon sırasında ön ödeme tutarı kadar ücret ödeyen kişilerden ise kalan meblağ araba teslim edilirken talep edilir. Tüm ödeme yöntemlerinizde kredi kartı, banka kartı ve kimliğinizi yanınızda bulundurmanız daha iyi olacaktır.

Ucuz Araç Kiralama İçin Rezervasyon Şart!

Telefon ile yapılan rezervasyonlar oto kiralama anlaşması yerine geçmez. Telefonla sadece sözlü yapılan anlaşmalarda Ankara oto kiralama koşulları geçerli olacaktır. Ön ödemeli ya da tamamı ödenen rezervasyonlarda ucuz araç kiralama yapılır. Yani bunun tam anlamı şudur; araç kiralama Ankara şubesini aradınız ”şu tarihte şu model aracı rezerve etmek istiyorum.” dediniz kapattınız. Dediğiniz tarihte rent a car şirketine gittiniz. Bu koşullarda ödeyeceğiniz ücret günlük araç kiralama bedeli kadardır. Ancak firmayı aradığınızda dilediğiniz aracı rezervasyon yaptırır ve ardından ön ödeme yaparak rezervasyon konfirme edilirse o zaman günlük araç kiralama bedelinde indirim kazanırsınız. Ayrıca bu tür rezervasyonlarda, Ankara oto kiralama firmasına bağlı olarak gerçekleşmeyen kiralama hizmeti olursa, müşteri tarafından ön ödeme yapılan meblağının tamamı geri ödenmektedir.

gunluk_arac_kiralama

Ankara oto kiralama rezervasyonlarında alınan ön ödeme, kiralama başlangıcında veya sürecinde müşterinin talep edeceği güvenceler ve ek hizmet ile yakıt, tek yön ve benzeri giderlerin bedellerini içermez. Konu ile ilgili iadeli ön ödeme ve iadesiz ön ödeme koşullarını öğrenmek için oto kiralama Ankara şubemiz ile iletişime geçin. Çünkü bazı seçenekler kiralama gününde, saatinde ve araç değişikliklerinde güncelleme yapılmasına izin verirken, bazıları sadece rezervasyon iade koşullarına göre ücret iadesi yapmaktadır.

Yorum Yapın