Mini Cooper Oto İnceleme | Ankara Oto Kiralama

2008 yılında BMW bünyesinde yollara çıkmaya başlayan Mini Cooper, tüm teknik ve dizayn değişiklikleriyle bugün Ankara oto kiralama sitesinin test konuğu oldu… Yeni gövdesi ve iç tasarım değişiklikleri ile işte Mini Cooper inceleme yazısı…

Mini Cooper İnceleme | Ankara Oto Kiralama

Modern bir araç olan Cooper’da hatchback ve cabrio’dan sonra yeni bir gövdeye sahip olmuştur. Özellikle sıra dışı kaplamalarıyla farklılık yaratıyor. Arka koltuklara geçebilmek için ikinci bir kapıya da ihtiyaç duyulmuştur. 2014 yılında bu araçların piyasadan kalkması söylense de, bu haberlerin asılsız olduğunu Clubman’ın yüzünü göstermesiyle gerçekleşti.

Uzunlukları 4 ve 4.25 metre arasında değişiyor. Yüksekliği, genişliği ve dingil mesafesiyle artışta olduğunu da görülüyor. Ön ve arka tekerlerde ise hemen hemen 12 santimlik bir artış görülüyor. Sadece boyutları olmadığı gibi tarzında da bir değişiklik olmuş. Otomobilin her iki tarafında da 5 kapılı olmak üzere ikişer kapı mevcut. En dikkat çekici özelliği ise yeni nesille bir olmadığı. Bagaj kapısı ise koruma altındadır. Küçük boyutlardaki stopların yerine şimdi daha farklı büyük ve yatay stoplara sahiptir.

Motor kaputunun altında ise, 136 beygir güce sahip olup 1.5 litre ve 3 silindirli turbo motoru bulunmaktadır. 9.1 saniyede 100 kilometreyi görebiliyor. Maksimum 205 km/s’lik hızı ve 6.5-7 litre tüketimiyle gayet az bir yakıta sahne oluyor. Vites kolunun altında yer alan tuşa basıldığında ise, sport modunu seçerek aracınızı mini haline getiriyorsunuz. Otomatik şanzımanıyla da direksiyonda vites değiştirmek için şıklar sunuluyor.

Sürüş esnasında karşınıza çıkabilecek tek sorun, iki parça olan bagaj kapağının görünüş şeklidir. Bununla da otoyolda arkanızdan hızla gelen aracı fark etmenizi yavaşlatıyor. Ankara oto kiralama olarak bir inceleme yazısının daha sonuna geldik…

Ankara oto kiralama kategorisinde yer alan diğer makalelere göz atmak için tıklayınız…

Yorum Yapın