Jetta Oto İnceleme | Ankara Oto Kiralama

Her ne kadar geçtiğimiz yıl patlak veren emisyon skandalı Volkswagen’i ağır zarara uğratmış olsa da, firma yeniden toparlanma sürecine girdi ve yeni Jetta araçlarıyla da müşterilerinin gönlünü almak istiyor. Ankara oto kiralama firmalarında da yavaş yavaş görmeye başlamayı umduğumuz Jetta’nın özellikleri de eskiye göre bir hayli iyi. Bu Jetta inceleme yazısında da size Volkswagen’in yeni otomobili hakkında bilgi verip, farklılıklarını konuşacağız.

Jetta’nın özellikleri | Ankara Oto Kiralama

Estetiği ve teknolojiyi bir araya getiren yeni Jetta’nın özellikleri oldukça geniş. Tabii fiyatlar da modellere göre değişiklik göstermekte. Jetta 1.2 TSI BMT 105 PS Manuel, modelin giriş seviyesiyken Trendline donanıma sahip ve anahtar teslim fiyatı 66.600 TL olarak göze çarpıyor. En üst düzey Jetta modeli ise Jetta 1.4 TSI BMT 150 PS DSG ve Highline donanımla geliyor. Bu aracın fiyatı ise 94 bin TL. Dolayısıyla yeni Jetta’nın giriş seviyesiyle, en üst segmenti arasında yaklaşık 30 bin TL’lik bir fark bulunuyor. Jetta inceleme yaparken, göze çarpan 1.4 lt TSI 125 PS DSG şanzımanlı Volkswagen Jetta üzerinde durmak lazım. Benzinli bir model ve Comfortline donanıma sahip.

1.4 litrelik motor hacmi, 200 tork ve 7 ileri DSG vites kutusuyla dikkat çeken bu Jetta modeli, Ankara oto kiralama şirketlerinde de görülecek. Jetta’nın özellikleri arasında aynı zamanda klimatronik, hız sabitleme sistemi, Türkçe destekli yol bilgisayarı, yokuş kalkış asistanı, park mesafe sensörleri (hem ön, hem arka), lastik basınç göstergesi, ABS-ASR ve ESP sistemleri, hem süsrücü, hem de yolcular için hava yastıkları bulunuyor.

Oldukça konforlu ve bol özellikli bir araç olan yeni Volkswagen Jetta, boş olarak 1362 kg ağırlığa sahip. Maksimum olarak saatte 206 km hıza erişebilen araç, 0’dan 100 km’ye ise 9.6 saniye içinde çıkmayı başarıyor.

Benzinli olmasına rağmen yakıt tüketimi de oldukça başarılı ve şehir içinde 100 km’de 6.1 litre benzin yakarken, şehir dışında ise 100 km’de sadece 4.3 litre benzin tüketiyor. Genel yakıt tüketim ortalaması ise 100 km başına 5 litre. Yani az yakan ve bol performanslı bir benzinli araç düşünürseniz, yeni Jetta bu konuda sizi pişman etmeyecektir.

Yorum Yapın