Geely Familia Oto İnceleme | Ankara Oto Kiralama

Çin’in ilk bağımsız otomobil firması olan Geely, 80’li yılların ortasında kurulmuştur. Ülkemizde de 2008 yılında satışa başlandı. 8 yıldır Türkiye’de satışı yapılan bu otomobil sınıfını Ankara Oto Kiralama web sitesi olarak inceledik.. Ford’dan geçen aylarda 1.8 milyar Euro’ya Volvo’yu alarak bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran firmanın araçları bakın tasarım olarak nasıl özelliklere sahip?

Ankara Oto Kiralama ‘dan Geely Tasarım İncelemesi

Önden bakıldığında Geely Familia’nın köşeli hatları ön planda oluyor. Oto kiralama Ankara şubesi olarak, ızgarası ve farlarının daha büyük bir araçtan alındığını anımsıyoruz. Sinyallerin aynalarla entegre edildiğini, kapı kollarının krom görünümlü olması ve jantlarında alüminyum alaşımlı olması aracı iyi göstermeye yöneltiyor. Orantısız görünen arka kısımda ise stop gruplarının ortasında Geely logosu yer almaktadır. Oto kiralama Ankara temsilcisi olarak arka bölümün gerçekten orantısız bir görünüm sergilediğini vurgulayabiliriz…

oto_kiralama_ankara

Oto Kiralama Ankara Temsilcisinin İç Mekan Deneyimi

Aracımızı tasarım olarak inceledikten sonra bir de iç mekanında hangi tasarımların kullanıldığına bakıyoruz. Konsol kaplamaları ve açık renk döşemeleriyle aracın içini ferah göstermektedir.  Ancak Ankara oto kiralama olarak şunu belirtmeliyiz ki; kaliteden biraz uzaklar. 80’li yılların modellerini anımsatan çok yumuşak koltuk minderleri anımsatıyor. Zemini yeşil aydınlatmalı olan gösterge paneli ortaya konumlandırılmıştır. Orta konsolda bulunan MP3, USB ve radyo-teyp desteklidir. Aynaların ve 4 camın elektrikli olması, çift hava yastığı ve ABS’nin bulunması Familia’nın da donanımlarının zenginliğini ifade ediyor. Direksiyonda ve kapıların iç kısımlarında deri kullanılmış ve bu parçalarında kalite hissini yükselttiğini söyleyebiliriz. Arka kısımdaki diz mesafesi de oldukça yeterli ve bagaj hacmi de 430 litredir.

MOTOR: 1.5 litrelik Geely Familia’da 16V DOHC yani (üstten çift egzantrikli) motora sahiptir. 94hp gücü 6000 d/dk’da üretirken, maksimum torku ise 128 Nm’yi 3400 d/d’da veriyor. Kombinesini 5 ileri manüel şanzımanıyla birlikte olan motoru da canlı bir performansa sahip olmuyor ve gürültülü çalışıyor.

Yorum Yapın