Ford Focus Toyota Corolla Karşılaştırması 2017

Ford Focus Toyota Corolla karşılaştırması 2017 yılında da karşımıza çıkmaya devam edecek. Sınıfının başarılı modellerinden olan araçlar farklı özelliklere sahip ve araba karşılaştırma yaparken bunlara da dikkat edeceğiz. Öyleyse gelin Ford Focus mu Toyota Corolla mı sorusunu yanıtlayalım.

Ford Focus Toyota Corolla Karşılaştırması

Öncelikle, her iki araç da C sınıfı fakat Ford Focus hatchback, Toyota Corolla ise Sedan tipte bir araç. Benzinli modellerine baktığımızda fiyatlar birbirine yakın ve aynı zamanda yıllık motorlu taşıtlar vergisi de her iki araçtan da aynı oranda alınıyor. Ford Focus Toyota Corolla karşılaştırması 2017 hız konusunda Ford Focus’un üstünlüğüne sahip. Ford Focus, gerek beygir gücü, gerek azami tork, gerek azami hız konusunda Toyota Corolla’ya göre ‘daha seri’ bi araç ve bunu zaten performansıyla da gösteriyor. 0-100 km hızlanma değerlerine bakıldığında, Ford Focus bu rakama yaklaşık 1.5 saniye daha erken erişiyor.

Ford Focus mu Toyota Corolla mı ?

Her iki araç da önden çekişliyken, yakıt kapasiteleri de aynı fakat şehir dışında yakın olsa da, şehir içi yakıt tüketiminde Toyota Corolla belirgin bir şekilde daha iyi performans sağlıyor. Ayrıca aracın karma CO2 salınımı da Ford Focus’a nazaran daha az. Ford Focus mu Toyota Corolla mı zor bir soru ve hız-performans olarak Ford Focus daha öndeyken, Toyota Corolla’nın da kendine has özellikleri var ve bunlar iç donanım ile yakıt tüketimi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ülkemizdeki yüksek petrol fiyatlarını da göz önüne alırsak, yakıt tüketimi hiç de azımsanacak bir konu değil.

Her iki modelin araba karşılaştırma verilerinde görüyoruz ki bu sefer yeni Toyota Corolla’ya 7 inçlik bir Toyota Touch 2 ekranı ile Go multimedya sistemi eklenmiş. Corolla’nın yeni modeli, öncekilere nazaran çok daha iyi bir iç mekâna sahip ve küçük sorunlar da artık giderilmiş konumda. Ford Focus mu Toyota Corolla mı sorusuna yanıt vermek zor çünkü Ford Focus da hiç aşağıda kalmıyor ve 2017 modelinde de başarısını devam ettirmek istiyor. 11 saniyede 0 km’den 100 km hıza ulaşabilen ve saatte yaklaşık 190 km hız yapabilen Ford Focus, aynı zamanda şerit takip sistemine de sahip.

Araba karşılaştırma için Ankaraarackiralama6.com sitesini Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz…

Yorum Yapın