En Çok Arıza Yapan Otomobil Markaları

Araç sahibi olan kişilerin korkulu rüyalarından biri olan arıza konusu oldukça önemli olduğu için Ankara araç kiralama yayınlarımıza en çok arıza yapan otomobil markalarını da ekledik. Özellikle aracın iç donanımında meydana gelen sorunlar bir an önce çözüme ulaşması gerektiği için bu konuda okuyucularımızı detaylı bir şekilde bilgilendirdik!

En Çok Arıza Yapan Otomobil Markaları

En çok arazı yapan arabalar üzerinde araştırma yapan bir derginin sonuçları oldukça dikkat çekici! En çok arıza yapan otomobil markaları ile ilgili çarpıcı sonuçların çıktığı bu araştırma, araba haberleri listesinin de üst sıralarına yerleşmiştir.

Markaların Arıza Verme Oranları | Ankara Araç Kiralama

İngiltere’de bir otomobil dergisi tarafından yapılan araştırma sonucunda en çok arıza yapan arabalar belirlenmiştir. Araştırmanın ne kadar güvenilir olduğu tartışma konusu olsa da kullanıcı tercihlerini etkileyebilecek gibi görünüyor. Dev markaların yer aldığı listede Mazda %17.2 oranıyla zirvede yer almaktadır. Mazda’yı %25.3 arıza oranıyla dünya devi Mercedes takip etmektedir.

En Çok Arıza Yapan Arabalar

En çok arıza yapan otomobil markaları konusunda az arıza veren firmalar arasında %36.4 oranıyla Toyota yer almaktadır. Bunun yanı sıra Honda %27.5 oran yakalamıştır. Mitsubishi %29.6, Volvo %30.7 oranıyla sıralanmaktadır. Fazla tercih edilen firmalar arasında yer alan NISSAN %33.8, ülkemizde yaygınlaşmaya devam eden FIAT ise %34.9 oranla dikkat çekmektedir. Ankara araç kiralama sitemizde yer alan FIAT ile ilgili diğer araba haberlerine de göz atabilirsiniz…

Günümüzde araba haberleri denildiğinde akıllara gelen arıza oranı konusunda Audi %35.10 arıza oranı elde etmiştir. Ford %36.11, BMW ise %37.12 oran yakalamıştır. Peugeot %37.13, Subaru %37.14, Hyundai %38.15 oran elde etmiştir. En çok arıza yapan arabalar konusunda en kötü dereceyi %54 arıza oranıyla Alfa Romeo elde etmiştir. Ülkemizde çok fazla tercih edilen Renault %48.19 ve Volkswagen %40.17 oranla sonlarda yer almıştır.

Talep Etkiliyor!

Araç firmaları incelendiğinde talebin çok önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Yani, firmanın hitap ettiği kitlenin talepleri üretimi doğrudan etkilemektedir. En çok arıza yapan otomobil markaları incelendiğinde genellikle hız ya da fiyat unsuruna ağırlık veren markalar olduğunu görmekteyiz. Özellikle Japon markaları daha az arıza yapmaktadır. Bunun da nedeni konfordan önce bu konuya önem vermeleridir.

Araba haberleri konusunu düzenli olarak takip etmek tercihleri doğrudan etkilemektedir. Bu haberler arasında dikkat çeken en çok arıza yapan arabalar konusu iyi incelenmelidir. Yine de bunun resmi bir araştırma olmadığını belirtmemi gereklidir.

Yorum Yapın