Dünyanın En Hızlı Otomobili Tanıtıldı

Hız tutkunları için bir araçta olması gereken en önemli özellik fazla hız yapma olanağına izin vermesidir. Ayrıca, araçta 0’dan 100 km’ye kaç saniyede çıkıldığı da önemlidir. Özellikle araba haberleri incelendiğinde sıklıkla karşımıza çıkan dünyanın en hızlı otomobilleri konusu sürekli olarak dikkat çekmektedir.

Dünyanın En Hızlı Otomobili Bentley Tarafından Tanıtıldı

Dünyanın önde gelen lüks araç üreticisi Bentley, hemen her dönemde çıkardığı araçlarla dikkat çekmektedir. Dünyanın en hızlı arabası listesinde genellikle 2 koltuğa sahip spor arabalar yer almaktadır. Bentley tarafından üretilen Continental Supersports modelinin en büyük artısı ise 4 koltuğa sahip olmasıdır.

araba haberleri

Araba haberleri arasına adeta bomba gibi düşen Bentley’in tanıtımı geniş yer buldu. Bentley Continental Supersports sunduğu eşsiz özelliklerle lüks sınıf tüketicilerine önemli bir deneyim yaşama şansı sunuyor. Aracın 336 km hıza kadar ulaşabildiğini belirtelim. Bu da aracı 4 koltuğa sahip araçlar içinde dünyanın en hızlı arabası yapıyor. Bentley’in bu modelinin 0’dan 100 km hıza çıkışı ise sadece 3.5 saniye olarak açıklandı.

Dünyanın en hızlı otomobilleri listesinde yer almakla kalmayan Bentley Continental Supersport, sürekli 4 tekerden çekiş sunmaktadır. Ayrıca aracın motoru 710 beygir gücündedir. ZF8 otomatik şanzıman ile donatılan model, direksiyondan anında vites değiştirme şansı sunuyor. Bu son derece güçlü olan araçta türünün en büyük fren diskleri kullanılıyor. Bu durum da aracın güvenli olmasını sağlıyor. Aracın 90 litrelik yakıt deposu bulunmaktadır. Karma olarak 100 km’de 15.7 litre tüketime sahip olan araç bu yönüyle de dikkat çekmektedir.

Dünyanın En Hızlı Otomobili İçin Fiyat Açıklaması

Spor otomobillerin fiyatları genelde yüksek olmaktadır. Dünyanın en hızlı arabası olarak lanse edilen Bentley Continental Supersports yaklaşık 300 bin Dolar satış fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Dünyanın en hızlı ve en güçlü aracı olarak belirlenen bu model lüks tutkunlarına farklı bir deneyim yaşatacaktır.

Hız tutkunları için araba haberleri arasında Bentley’in tanıtımı önemli bir yer edinmesine rağmen, güvenli sürüş teknikleri konusunda uzman olan kişiler dünyanın en hızlı otomobilleri arasında tercih yapacak olan bireylere özellikle şehir içi trafiğinde dikkatli olmalı konusunda uyarılar yapmaktadır.

Yorum Yapın