BMW i8 Oto İnceleme | Ankara Oto Kiralama

Onu bir gören bir daha bakıyor, zeki hibrid sistemiyle markasını teknoloji laboratuvarları ve 362 HP’lik sistem gücüne sahip şık bir otomobildir. Keyif alıp ve asla vazgeçemeyeceğiniz bir araç. Ankara oto kiralama ve oto inceleme sitesi olarak bugünkü konuğumuz BMW i8 oluyor. Aracın meraklıları için BMW i8 oto inceleme konusunda modeli her yönüyle inceleyerek, Ankara oto kiralama sitesine konuk ettik…

Ankara Oto Kiralama BMW i8 Oto İnceleme

Bir kez binmenin tadını yaşayanlar tipik BMW hissine kapılıyor. Göstergeler, vites kolu gibi birçok malzemeler diğer BMW’lerle aynı özelliktedir.  Bu şık tasarım çalışmasını bile duyamadan, hiç ses çıkarmadan harekete hazır hale geliyor. Daha da önemlisi elektrikli mod seçeneğini kullanan sürücüler 30 kilometreye kadar sessiz bir şekilde yoluna devam edebiliyor. İçten yanmalı motoruyla arka tarafta bulunan turbo beslemeli olan 3 silindir benzinli makinesiyle bir sporcuya dönüşebiliyor. Gür sesli çalışan motoru, canlı devirlenmesi ve ses mühendislerinin icat ettiği bir nota eşliğinde devam ediyor. Sesler özellikle otomatik modda, büyük hacme sahip spor motorlarını aratmıyor. Tüm bunlar gerçekleşince, araç kendini kurşun gibi ileri fırlatıyor. Süspansiyonları ise gayet başarılı dizayn edilmiş ve 20 inçlik lastikleriyle de büyüleyici bir tasarıma örnek olmuştur.

Gayet kıvrak olan bu otomobil, sürüş özellikleriyle de bir sporcu gibi davranıyor. Yüksek ağırlığı 1.6 ton olan önden kayan güçlü karaktere sahiptir. 36 m’lik duruş mesafesine sahiptir. Karşılaştırıldığında bir Porsche ile 911,100 km/s hızda 3 m daha önce durabiliyor.

Çünkü rahatlıkla ulaşabileceği ve hızlanma değerleriyle 250 km/s’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. Elektrik enerjisi azaldığında performansı hatırı sayılır bir dereceye geriliyor. Sıra dışı hızlanma kabiliyetlerine de sahip olan bu gözde otomobil, Launch Control tuşu devreye girince 4.2 sn’de 100 km/s’lik hıza rahat ulaşıyor.

Minimum yakıt tüketim değeri 4.5 lt/100 km olarak ölçülmüştür. Pratik kullanımları iyi canlandırıyor. Parkurda yapılan incelemede ise, 7.2lt/100 km olarak kayıtlara geçmiş. Otoyola çıktığında ve gaza sonuna kadar basıldığında ise 3 silindirli motorun benzin miktarı ise 29,9 lt’ye çıkıyor.

Ankara oto kiralama sitesinin daha önceki Opel Cascada inceleme konusuna göz atmak için tıklayınız…

Yorum Yapın