Araçlarda Mutlaka Olması Gereken Araç Gereçler| Ankara Oto Kiralama

Her gün trafiğe çıkan milyonlarca araba kullanıcısı var. Ne yazık ki bu kullanıcıların çoğunluğu ya dış etmenlerden dolayı yada araçların arıza vermesinden kaynaklı sorunlar yaşıyor. Trafiğe çıkmak ve araç sahibi olmak büyük sorumluluk gerektiren şeylerden biridir. Özellikle seyir halindeyken sadece kendi emniyetinizden değil, arabadaki diğer yolcularında emniyetinden sorumlu olmanız olaya farklı bir önem yüklüyor. Bu nedenle Ankara Araç Kiralama firması olarak aracınızdaki eksikliklerden dolayı problem yaşamamanız için arabalarda mutlaka olması gereken malzemeleri yayınladık…

Araçlarda Olmazsa Olmaz Malzemeler | Ankara Oto Kiralama

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre arabalarda mutlaka olması gereken birtakım araç gereçler bulunuyor. Aracınızda bu malzemelerden herhangi birini bulundurmamanız halinde ceza alabilirsiniz. Peki, her araç sahibinin bulundurması gereken malzemeler nelerdir?

Oluşabilecek herhangi bir yangın olayına acil müdahale edebilmeniz için arabanızda yangın söndürme tüpü bulundurmanız önemlidir. Bu tüpü acil durumlarda ulaşabileceğiniz en kısa mesafeye koymanız hayati önem taşır. Arabanızın çamura batması ya da yolda kalması gibi durumlarda başka bir arabanın, sizin aracınızı çekebilmesi için mutlaka çekme halatı bulundurmalısınız. Aynı şekilde gece yolda kalma ihtimalinize karşın diğer arabaların sizi daha rahat görebilmeleri için bir de reflektöre ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle Ankara Oto Kiralama ‘dan aldığınız araçta ya da sahibinden kiralık araçlar kategorisinden temin ettiğiniz arabada reflektör bulunmalıdır.

sahibinden_kiralik_araclar

Karlı ve buzlu havaların yaklaştığı şu aylarda, dikkat etmeniz gereken diğer malzemelerde patinaj zinciri ve takozdur. Söz konusu olan hava koşullarında kayma ve çamura batma olasılığına karşı patinaj zinciri ve takoz büyük fayda sağlayacaktır. Aynı şekilde kriko ve bijon anahtarı da araçların olmazsa olmaz malzemeleridir. Özellikle lastik patlaması durumlarında, bu ikili hayat kurtarıcı rol oynamaktadır.

Ankara Oto Kiralama İçin En Önemlisi İlk Yardım Çantası

Hayati önem taşıyan ve araçlarda mutlaka ama mutlaka olması gereken malzeme ilk yardım çantasıdır. Ankara araç kiralama şirketleri içerisinde ilk yardım çantasına bizim kadar gerekli önemi veren bir firma daha tanımıyoruz. Çünkü sahibinden kiralık arabalar alanında ilk yardım çantasına gereken önem verilmediğini net bir şekilde görebiliyoruz.

Araçlarda olması gereken diğer malzemeler ise lastik patlama olasılığı için yedek lastik, uzun yolculuklarda gerekli olmasına karşın yedek ampul ve seyyar lamba, küçük arızalara çözüm getirebilmek için pense, tornavida ve İngiliz anahtarı gibi yedek malzeme takımlarıdır.

Yorum Yapın