Araç Kiralama İle İlgili Trafik Cezaları

Oto kiralama sektörü birçok ilde olduğu gibi başkentte de giderek yaygınlaşmaktadır. Aracı olmayan kişiler sadece kendileri için değil şehre gelecek misafirleri için de araç kiralama hizmetinden yararlanmaktadır. Peki, kendi ya da misafiri için oto kiralama Ankara şubelerinden araç kiralayan kişiler trafik cezası yerse ne olacak?

Ankara Oto Kiralama’da Trafik Cezalarıyla İlgili Detaylar

Ülkemiz trafik yasalarına uyulmamasından kaynaklı her türlü maddi ceza müşteriye aittir. Bu nedenle oto kiralama süresinde arkadan gelecek bütün trafik cezalarını kiracı ödemekle yükümlüdür. Cezaların ödenmemesi halinde müşterinin ya da kefilin vermiş olduğu kredi kartından sanal post olarak çekilebilir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına bağlı olarak arabanın trafikçe alıkonulması halinde, geçen süre araç kiralama süresine dahil edilir.

TC kimlik numaranıza yazılan trafik cezaları ile arabaya yazılan cezalar için aynı koşulların geçerliliği vardır. Söz konusu ceza tarafımıza tebliğ edildiğinde, sizin kredi kartınızdan tahsil edilebilmektedir. Ankara araç kiralama firmaları zorunlu durumlarda, önceden kirayı haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri değiştirme hakkına sahiptir. Cezalar ile ilgili konularda müşterilerimizin merak ettikleri bir diğer husus ise HGS ve OGS geçiş ücretleridir.

Ankara Araç Kiralama ‘da HGS/OGS Geçiş Ücretleri

Kiralık araba ile HGS ya da OGS’den kaçak geçiş gerçekleştirseniz, ceza olarak belirlenen tutar ilgili devlet kurumları tarafından Ankara araç kiralama firmasına yansıtılmaktadır. Bu nedenle kiralama süresinde gerçekleşen kaçak geçiş cezaları, müşterinin kiralık araba işlemleri sırasında ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir. Ceza evraklarının ilgili bakanlık tarafından rent a car firmasına iletilmesinde gecikmeler yaşanabilir. Bu nedenle Ankara kiralık araba ile ilgili trafik ihlallerine ait tutarlar için anlaştığınız firma belirli bir süre sonra istenebilir. Ayrıca araçların bazılarında otomatik geçiş sistemi oluyor. HGS ve OGS geçişlerinde bekleyerek zaman kaybetmemeniz için sunulan bu hizmetin bedeli ve HGS/OGS geçiş tutarı araç tesliminde talep edilmektedir.

ankara_kiralik_araba

Trafik yasalarına uyulmamasından kaynaklanacak her tülü ceza ve sorumluluğunun kiracıya ait olduğunuz hatırlatarak, kiralık araba sözleşmenizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sözleşmede yer alan maddeler çerçevesinde merak ettiğiniz soruları, anlaşmalı olduğunuz Ankara araç kiralama firmasına yöneltmeniz de faydalı olacaktır. Konu ile alakadar anlayamadığınız yerler için firmanın müşteri temsilcisine danışabilirsiniz…

Yorum Yapın