Ankara Oto Kiralama Teslim Gecikmeleri

İhtiyacınız halinde firmamızın iletişim numarası ile irtibata geçerek araç kiralama hizmetinden yararlandığınızda tarafınıza sözleşme imzalatılacaktır. Bu sözleşmenin içerisinde genellikle kiracıların çok merak ettiği konuların cevapları yer almaktadır. Örneğin ”Kiralama süresi ne kadar?” sorusu oldukça popülerdir. Ankara oto kiralama hizmetinden yararlandığınızda kiralama süresinin 24 saat olduğu ibaresi sözleşmede yer almaktadır. Bu da kiralama öncesinde aracı teslim etmiş olsanız dahi tam gün tarifesi uygulanacağı anlamına gelmektedir.

Dilerseniz Araç Kiralama Ankara şubemizi arayarak kiralama süresini uzatabilirsiniz. Ancak uzatma talebinizi araç teslim saatinizden belirli bir süre önce Ankara Oto Kiralama‘ya ve yetkililerine bildirmeniz zorunludur. Peki, haber verilmeden yaşanan teslim gecikmelerinde nasıl bir tarife uygulanır?

Ankara Oto Kiralama ‘da Teslim Gecikmeleri

Arabalarımızın iadesinde belirli bir saate kadar gecikmelerde her saat için araç kiralama sözleşmesinde uygulanan kira bedelinin belirli bir yüzdesi tahsil edilmektedir. Uygulama tarifesinden haberdar olmak için sözleşmeyi okumanız ya da yetkili personelimize sormanız yeterlidir. Söz konusu saatten daha fazla yaşanan gecikmelerde ise 1 günlük araç kiralama fiyatı alınmaktadır.

ankara oto kiralama

Oto kiralama teslim gecikmeleriyle ilgili bir diğer durumda, bazı araç kiralama şirketlerinde araba merkez ofisten alınır ve aynı adrese teslim edilmesi mecburidir. Bu tarz bir şirket ile çalıştığınızda her ne sebepten olursa olsun arabayı başka bir yere bırakamazsınız. Ankara Oto Kiralama firması ile çalışırsanız kaza yapılması durumunda size belirteceğimiz servise bırakılmasını isteyebiliriz. Eğer kaza durumlarında firma yetkilisine haber verdiyseniz, o size yönlendirecektir.

Aracın merkez ofise bırakılmaması ya da kaza durumlarında belirtilen servise bırakılmaması halinde kira süresi ne kadar geçerse araç kiralama fiyatı da devam edecektir. Araç kusurundan dolayı trafikte arabaya el konulması durumunda ise genellikle şehir içinde 48 saat ve şehir dışında 72 saat olmak üzere arabanın yerine aynı seviyede bir araç tahsis edilmektedir.

Yorum Yapın