Ankara Oto Kiralama Fiyatlarına Neler Dahil?

Ucuz araç kiralama isteyen bazı bireyler, sözleşmeyi düzgün bir şekilde okumadan fiyata nelerin dahil olup olmadığını bilmeden hizmeti satın alabiliyorlar. Oysa oto kiralama fiyatları kadar, ücret kapsamında nelerin olduğu da çok önemli bir konudur. Ayrıca kiralama süresinin uzun ya da kısa olmasına bakılmamalıdır. Günlük araç kiralama konusunda dahi, kiraladığınız araba ile ilgili kullandığınız süre boyunca oluşabilecek sorunlardan hangisini oto kiralama şirketinin karşılayacağını mutlaka öğrenmelisiniz…

Ankara Oto Kiralama Fiyatlarına Neler Dahil?

Şirketlerin sözleşme esasları içerisinde genellikle sigorta garantisi vardır. Ankara araç kiralama fiyatları kapsamında, üçüncü kişilere karşı yasal poliçe sınırları içinde sigorta garantisi bulunmaktadır. Uyuşturucu ve alkol kullanılması halinde sigortanın geçerliliğini yitirdiğini unutmayınız. Ankara kiralık araçlar genellikle rent a car kaskoludur. Aynı şekilde kasko sigortasının da geçerli olabilmesi için bazı önemli koşullar mevcuttur.

Yağlama ve bakım masrafları da Ankara oto kiralama fiyatları içerisinde yer almaktadır. Araçlarımızın tümü bakımları yapılmış bir şekilde teslim edilir.

Ankara Araç Kiralama Fiyatlarına Dahil Olmayanlar

Aracınızı teslim alırken yakıt seviyesini kontrol etmenizde fayda vardır. Çünkü oto kiralama şirketleri teslim edilen arabanın, aynı seviyede yakıt ile iade edilmesini beklemektedir. Eksik yakıtla iade edilen arabalar için hizmet bedelinin yanı sıra yakıt ücreti de tahsil edilir. Fazla yakıtla geri verilmesi söz konusu ise ekstra bir para iadesi yapılmaz.

Ferdi kaza sigortası talep eden müşterilere günlük oto kiralama bedeli yanında ek ücret belirlenerek hizmet verilmektedir. Ayrıca istek üzerine tercüman rehberde temin edilmektedir. Çocuk koltuğu ise bazı rent a car şirketlerinde ücretli verilmekteyken, bazılarında ücretsizdir. Şoförlü araba kiralamak isteyen birey yada kurumlara da ücretli hizmet verilmektedir. Araçlarında HGS ve OGS bulunan firmalar da mevcuttur. Bu sayede paralı otobanlardan otomatik geçiş hakkı kazanan müşterilerden HGS ve OGS ücreti kullandığı kadar araç iadesinde ücret tahsil edilir. Aynı zamanda bu hizmetin bedeli olarak da ek bir ücret istenebilir. Bunu önceden sormanızda fayda vardır.

ankara_oto_kiralama_fiyatlari_9654165

Sözleşme esasları içerisinde fiyata dahil olanlar ve olmayanlar değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak araba kiralama şirketleri prosedürleri incelendiğinde dahil hizmetler ve dahil olmayan hizmetler yukarıda açıkladığımız gibidir. Ankara oto kiralama fiyatları içerisinde kesin olarak nelerin yer aldığını öğrenmek için firmamız iletişim numarasıyla temsilcimizden bilgi almanızı öneririz.

Yorum Yapın