Ankara Araç Kiralama ‘dan Uyarı : Ehliyet Sınavına Girecekler Mutlaka İzlesin!

MEB’den ehliyet sınavlarına dair bir yenilik geldi. Sınava girecek adayların artık 20 dakika süren bir video izleyecekleri açıklandı. Adaylar, ehliyet sınavına bu videoyu izledikten sonra giriş yapacaklar. Öte yandan 8 Ekim tarihinde sınava giren sürücü adayları, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merak ediyor. Ankara Araç Kiralama olarak hazırladığımız bu yazı içerisinde; MEB’in yayınladığı videoya yer verirken, 8 Ekim ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ve bir sonraki ehliyet sınavı ne zaman açıkladık…

Ankara Araç Kiralama Ehliyet Sınavına Girecekler İçin Videoyu Yayınladı

Ehliyet sınavına girecek olan adayların artık 20 dakika süren bir video izleyeceği açıklandı. Bu video içerisinde direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekli olan kurallar yer alıyor. Peki, sürücü adaylarına sınav öncesi izletilecek olan bu video eğitmenlere ve sürücü adaylarına nasıl bir avantaj sağlayacak?

Videonun senaryosu ve kurgusu CNN Türk’ün haberine göre Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Çekimleri ise İstanbul Sürücü Kursları Federasyonu’nca yapıldı. 20 dakika süren video, teorik dersler kapsamında araç tekniği dersinde adaylara gösterilecek. Fakat adayların direksiyon sınavı öncesinde de videoyu izleme talebinde bulunabilecekleri açıklandı. Adaylar, video uygulamasının kendilerine avantaj sağlayacağı görüşüne sahip. Eğitim videosu hem sürücü adayının hem de eğitmenin işini kolaylaştıracak. Ancak uzmanlar, bütün öğrencilerin direksiyon derslerine mutlaka gelmeleri gerektiğini vurgulamaktadır.

Öte yandan, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden adaylar için 21-22-23-24 Ekim 2016 tarihlerinde açıklanması beklendiğini belirtelim. 22 ve 23 Ekim tarihleri hafta sonuna denk geldiği için daha çok 21 ve 24 Ekim 2016 tarihlerinde açıklanması muhtemel. Toplam 50 soru sorulan sınavın süresi 60 dakikadır. Sınav soruları 12 ilkyardım, 9 araç tekniği, 23 trafik ve çevre, 6 trafik adabı konularını kapsamaktadır.

Son olarak, bir sonraki ehliyet sınavı ne zaman sorusunu da yanıtlayalım. 2016 yılı içerisinde 4.kez gerçekleşen olan ehliyet sınav tarihi 17 Aralık olarak açıklandı. Bu sınava girmek isteyen adayların kontenjanlar dolmadan sürücü kursuna başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihinin 10 Kasım olarak belirtildiğini unutmayınız. Ancak kontenjanların dolma ihtimaline karşı Ankara Araç Kiralama ‘nın sürücü adaylarına önerisi: başvurunuzu son güne bırakmayınız!

 

Yorum Yapın