Ankara Araç Kiralama ‘dan Klima Kullanımına Dair Püf Noktalar

Kış aylarının geldiği şu günlerde Ankara Araç Kiralama bünyesinde bulunan araçlarımızdaki klimaların kullanımı giderek artmakta. Araçlarımızda yer alan sistemin yüksek performansta ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan bazı püf noktaları sizlerle paylaştık.

Kış mevsime girmek üzere olduğumuz bu aylarda araçlarınızın daha iyi bir performansla çalışabilmesi için mevsim öncesi yetkili servise kontrol ettirmenizi öneririz. Biz tüm araçlarımızı mevsim dönüşlerinde yetkili servisimize kontrol ettirdikten sonra klimaların ayda bir minimum 10 dakika çalıştırılmasına da özen göstermekteyiz. Yaklaşık 10 dakika süre ile klimanın ayda bir çalıştırılması hem arabanın içerisinde oluşabilecek nemin ortamdan alınmasını, hem de klima sisteminin veriminin artmasını sağlayacaktır.

Ankara Araç Kiralama ‘dan Polen Filtresi Bilgisi

Dışarıdan alınan hava, kabın içerisine dış hava dolaşım modu ile gönderilmektedir. Bu modu seçen kullanıcılar genel olarak sistemin amacını bilmediği için araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyenleri bilgilendiriyoruz. Dışarıdaki havada bulunan polen, toz ve benzeri parçacıkların kabin içine girişini engellemek için klima sistemi içinde polen filtresi konumlandırılmaktadır. Bu konuda en önemli husus ise polen filtresinin belirli aralıklarla kontrol edilip değiştirilmesi gereklidir. Özellikle çok kirli olan polen filtreleri, dış havanın girişini sınırladığı için kabin içi hava kalitesinin düşmesine ve zamlarda buharlaşmaya neden olacaktır.

Ankara araç kiralama

Dış havanın çok kirli olduğu koşullarda ( tüneller, trafik tıkanıklıkları vb.) iç hava dolaşım fonksiyonu kullanılmalıdır. Bu fonksiyon seçildiğinde aracın içerisine taze hava girişi olmadığı için dikkat kaybına ve uyku durumuna yol açabilir. Ankara Araç Kiralama olarak bu konuda kullanıcılarımıza tavsiyemiz, iç dolaşım fonksiyonunun uzun süre kullanılmamasıdır. İç hava dolaşımının, klima sisteminin istenilen soğutma ya da ısıtma koşullarına daha hızlı ulaşmasını sağladığını unutmayınız. Bu nedenle camlarda buğu oluşmasını belirgin ölçüde arttıracağından özellikle çok soğuk ve yağmurlu günlerde uzun süre kullanılmaması gerekir. Klimanın kış aylarında nasıl kullanılması gerektiğine dair verdiğimiz püf noktalarını dikkate alırsanız, sistem performansının önemli ölçüde arttığını göreceksiniz. Sadece kiraladığınız araçlarda değil, kendi arabanızda da aynı güvenli ve yüksek performansta bir klima sistemine sahip olmak için bu hususları uygulayabilirsiniz.

Yorum Yapın